Rolls-Royce Wraith vs. Bentley Continental GT: różnica w mocy tylko 3 KM, a w wyścigu kolosalna

Zarówno Rolls-Royce Wraith, jak i Bentley Continental GT nie powstały i nie były projektowane po to, aby ich kierowcy ścigali się w pojedynkach tzw. „drag race”. Chłopaków z Carwow nie powstrzymało to jednak przed porównaniem obu modelu. Który brytyjski wóz jest szybszy na ¼ mili?

Bentley Continental GT został wyposażony w silnik W12 o pojemności 6.0 l i mocy 635 koni mechanicznych oraz 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto rozpędza się do pierwszej setki w czasie 3,6 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 333 km/h. Continental GT ma napęd na wszystkie koła, 8-biegową dwusprzęgłową przekładnie automatyczną i waży dokładnie 2244 kilogramów.

> Audi S8 vs. Bentley Flying Spur: z Bentaygą poszło gładko, a jak z 626-konną limuzyną W12?

Rolls-Royce Wraith dysponuje jednostką napędową V12 o pojemności 6.6 l, która dostarcza 632 koni mechanicznych oraz 846 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Rolls jest również wyposażony w 8-biegową skrzynie automatyczną, ale napęd jest przekazywany tylko na tylne koła. Istotna różnica występuje także w wadze pojazdów – Wraith waży 2360 kilogramów (+114 kilogramów).