Prawie 300 km/h Porsche Cayenne Turbo Coupe po autostradzie: ponad dwutonowy SUV trzyma się drogi jak przyklejony

Porsche Cayenne Turbo Coupe to jeden z najdroższych i najbardziej stylowych SUV-ów, które można kupić. Ceny modelu w Polsce zaczynają się od 411 tysięcy złotych, ale kończą się na kwocie nawet 864 tysięcy złotych za wersję Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe. Za nieco ponad 100 tysięcy złotych mniej (731 tysięcy złotych) można nabyć Cayenne Turbo Coupe, które jest alternatywą dla osób nie do końca przekonanych do zelektryfikowanych samochodów.

Porsche Cayenne Turbo Coupe waży 2240 kilogramów i chowa pod maską potężny silnik V8 biturbo o pojemności 4.0 l i mocy 550 koni mechanicznych oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W połączeniu z 8-biegową przekładnią automatyczną, SUV od Porsche osiąga pierwszą setkę w czasie 3,6 sekundy i 200 km/h w 14 sekund.

> Tak wygląda jazda 340 km/h Porsche 911 Turbo S (992), które pokonało Taycana: Pas rozbiegowy na autostradzie? Prawie 200 km/h przy jego końcu

Prędkość maksymalna? Według danych producenta wskazówka prędkościomierza powinna zakończyć swój bieg na wartości 286 km/h, ale na filmie możecie zobaczyć, że ponad dwutonowy SUV bez problemu osiąga prawie 300 km/h (dokładnie 297 km/h). Warto zwrócić uwagę na to, jak pewnie i stabilnie prowadzi się Cayenne Coupe przy wysokiej prędkości. Materiał został oczywiście zrealizowany na jednej z niemieckich autostrad bez ograniczeń prędkości.