Tak spalił gumę, że wywołał alarm przeciwpożarowy: Mercedes C63 AMG Black Series powstał tylko w 800 egzemplarzach

Mercedes C63 AMG Black Series jest samochodem, który już w serii wywołuje ogromne zainteresowanie wyglądem i dźwiękiem silnika. Silnik V8 o pojemności 6,3 l i mocy 517 KM brzmi nie tylko fenomenalnie, ale również pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,2 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 300 km/h.

Nie oznacza to jednak, że niemiecka torpeda jest nie do poprawienia. Właściciel tego egzemplarza C63 AMG Black Series wprowadził kilka modyfikacji (w tym m.in. nowy wydech IPE), które potęgują doznania dźwiękowe. Auto dosłownie wywołuje panikę – i to taką, że w jednym z podziemnych parkingów w Londynie uaktywnił się alarm przeciwpożarowy po kilkusekundowym paleniu gumy.

> Nowy „pakiet AMG Plus” do Mercedesa-AMG CLA 35 i CLA 45 S: dopłacisz 1500 euro, otrzymujesz szybszy samochód

Warto dodać, że Mercedes C63 AMG Black Series w momencie premiery został wyceniony na ponad 450 tysięcy złotych. Powstało tylko 800 egzemplarzy modelu, choć Mercedes pierwotnie zakładał wyprodukowanie tylko 650 egzemplarzy. Klient mógł opcjonalnie zamówić m.in. tylne siedzenia, które w standardowej wersji usunięto w celu zaoszczędzenia kilogramów. Nie zabrakło również sportowego zawieszenia i wydajniejszych hamulców AMG (ceramiczne za dodatkową opłatą).