Nowy Opel Crossland (2021): lifting, który usuwa literę „X” z nazwy modelu

Opel oficjalnie zaprezentował Crosslanda po liftingu. Model stracił z nazwy literę „X”, ale zyskał nowe zderzaki, przemodelowany grill, nowe światła ledowe, chromowane i czarne błyszczące wykończenia, diodowe światła przeciwmgielne oraz nowe wzory kół o rozmiarach 16- i 17-cali.

Wewnątrz znajdziemy ekran dotykowy o rozmiarze 8-cali z system informacyjno-rozrywkowym Multimedia Navi Pro, obsługującym Apple CarPlay i Android Auto. Inżynierowie opracowali również system przesuwania tylnych siedzeń, natomiast designerzy popracowali nad nowymi dekoracjami.

Opel Crossland (2021)
Opel Crossland (2021)
Opel Crossland (2021)
Opel Crossland (2021)

Opel Crossland (2021)

Opel Crossland w porównaniu do poprzedniego modelu Crossland X dysponuje nowymi sprężynami i amortyzatorami, przeprojektowanym układem kierowniczym oraz ulepszonym podwoziem, dzięki czemu prowadzi się pewniej i stabilniej. Opcjonalny system IntelliGrip oferuje pięć trybów jazdy: normalny, na śnieg, na błoto, na piasek i tryb wyłączający ESP.

> Nowy Opel Mokka (2021): debiutują silniki benzynowe i motor wysokoprężny oraz wersja GS Line

Opel Crossland (2021) będzie dostępny z trzema wersjami jednostki benzynowej o pojemności 1.2 l. Najsłabszy wariant generuje 83 koni mechanicznych oraz 118 Nm maksymalnego momentu obrotowego i współpracuje wyłącznie z pięciobiegową skrzynią manualną. Mocniejsza wersja dysponuje mocą 110 koni mechanicznych i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego (skrzynia 6-biegowa manualna). Najmocniejsza wersja generuje 130 koni mechanicznych i 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego i jako jedyna dostępna jest z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Opel Crossland (2021)
Opel Crossland (2021)
Opel Crossland (2021)
Opel Crossland (2021)

Jeśli chodzi o motory wysokoprężne, w ofercie będzie dostępny silnik o pojemności 1.5 l i mocy 110 koni mechanicznych / 250 Nm momentu obrotowego oraz 120 koni mechanicznych i 300 Nm momentu obrotowego. Przy czym ten pierwszy współpracuje z 6-biegowym manualem, a drugi tylko z 6-biegową skrzynią automatyczną.

Opel Crossland po liftingu (2021) – systemy bezpieczeństwa

Nowy Crossland został wyposażony w szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa, w tym w asystenta ostrzegania przed kolizją z funkcją automatycznego hamowania i wykrywania pieszych, system ostrzegania przez opuszczeniem pasa ruchu, system ostrzegania przed zmęczeniem kierowcy, czujniki martwego pola, kamerę cofania, automatycznego asystenta parkowania oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości.

> Opel Mokka 2021 (BEV) z napędem elektrycznym i zasięgiem do 322 kilometrów

Opel wkrótce rozpocznie przyjmowanie zamówień na zmodernizowanego Crosslanda. Pierwsze egzemplarze w polskich salonach pojawią się na początku 2021 roku.