Nowe Subaru BRZ (2021): premiera jeszcze w tym roku, są pierwsze zdjęcia

W lipcu ubiegłego roku Subaru ogłosiło, że produkcja pierwszej generacji modelu BRZ (model bliźniaczy z Toyotą GT-86) została zakończona. Ponad piętnaście miesięcy musieliśmy czekać na pierwszy zwiastun nowej generacji BRZ, której do sieci wyciekły również nieoficjalne fotografie.

Oficjalnie zdjęcia nie ujawniają zbyt wiele, ale można zobaczyć konstrukcje felg oraz boczny wlot powietrza, który nie tylko chłodzi hamulce, ale również pozytywnie wpływa na właściwości aerodynamiczne. Na nieoficjalnych zdjęciach możemy zobaczyć piękną sylwetkę modelu coupe. Wyraźnie widać, że mamy do czynienia z rewolucją stylistyczną.

Subaru BRZ (2021) – zwiastun zdjęciowy
Subaru BRZ (2021) – zwiastun zdjęciowy (oficjalny)

Nowe Subaru BRZ (2021) pierwotnie miało zadebiutować podczas tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego w Los Angeles, ale wystawa została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Plany Subaru na temat debiutu nowego modelu jesienią nie zostały jednak odsunięte, co potwierdzają władze marki.

Subaru BRZ (2021) – zwiastun zdjęciowy
Subaru BRZ (2021) – zwiastun zdjęciowy

Nowe Subaru BRZ – co pod maską? Jaki silnik i moc?

Z naszych informacji wynika, że nowe BRZ powstanie na bardzo zmodyfikowanej wersji podwozia obecnego modelu, natomiast pod maskę trafi motor bokser (FA24) o pojemności 2.4 l, który będzie generował przynajmniej 220 koni mechanicznych oraz 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd będzie współpracować nie tylko z 6-biegową manualną przekładnią, ale również z nową automatyczną skrzynią biegów (prawdopodobnie o siedmiu przełożeniach). Szczegóły w tej sprawie są jednak mocno ograniczone.