Nowe BMW serii 2 Coupe (2021) testowane na torze: M2 otrzyma silnik 3.0 l z X3 M / X4 M (wideo)

Inżynierowie BMW testują nowy model serii 2 Coupe na torze Nurburgring, którego fotografie wyciekły do Internetu kilka miesięcy temu. Nowy model powstanie na platformie o nazwie CLAR, co oznacza, że będzie napędzany na tylne koła. Jeśli chodzi o silniki, pod maskę trafią te same jednostki napędowe, które znajdują się w obecnej generacji serii 2 Gran Coupe.

Najmocniejsze BMW M2 (2022) zostanie wyposażone w silnik o pojemności 3.0 l o nazwie kodowej S58 z podwójnym turbodoładowaniem. Jest to dokładnie ten sam silnik, który napędza dwa SUV-y od BMW – X3 M i X4 M. W przypadku M2, moc będzie wynosiła około 430 koni mechanicznych, co powinno pozwolić na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie około 4 sekund oraz osiągnąć prędkość maksymalną 285 km/h. Silnik będzie współpracował z 6-biegową przekładnią manualną lub 8-biegową skrzynią automatyczną (w zależności od wersji).

> Debiut nowego BMW serii 2 Active Tourer prawdopodobnie w 2021 roku

Oczekuje się, że M2 trafi na rynek w 2022 roku i w połowie swojego cyklu życiowego (tj. w 2026 roku) otrzyma łagodną technologię hybrydową.

BMW serii 2 Coupe G42 - wyciek / instagram
BMW serii 2 Coupe G42 – wyciek / instagram

Nowe BMW serii 2 Coupe (G42) wejdzie do salonów w przyszłym roku. Ceny obecnej generacji startują na polskim rynku od niecałych 133 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin i rosnące wymagania dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów, ceny serii 2 Coupe mogą poszybować nawet w okolice 150 tysięcy złotych za wersję podstawową.