Kierowca Rolls-Royce’a Ghost zderzył się z Lamborghini Urus i uciekł (wideo z momentu wypadku)

Lamborghini Urus i Rolls-Royce Ghost to dwa bardzo drogie luksusowe samochody, które rzadko można spotkać w jednym miejscu. A jakie są szanse na wypadek z udziałem obu tych modeli? Okazuje się, że są, a na dowód publikujemy zdjęcia oraz wideo z takiego incydentu, do którego doszło na jednej z podmiejskich dróg Wielkiej Brytanii w pobliżu Birmingham.

Kierowca Rolls-Royce’a najwyraźniej nie zamierzał odpowiadać za swoją nieuwagę, dlatego bezpośrednio po zderzeniu ulotnił się w nieznanym kierunku. Kierowca Rollsa najprawdopodobniej nie był jego właścicielem, natomiast brytyjska policja poinformowała, że dysponuje dokładnym zdjęciem kierowcy i tylko kwestią czasu jest jego zatrzymanie.

Wypadek z udziałem Lamborghini i Rolls-Royce
Wypadek z udziałem Lamborghini i Rolls-Royce

Rolls-Royce Ghost pierwszej generacji był produkowany od 2009 do 2020 roku. Pod maską modelu przez cały okres sprzedaży była dostępna wyłącznie jedna jednostka napędowa V12 o pojemności 6.6 l i mocy 570 koni mechanicznych. Kilka tygodni temu Rolls-Royce zaprezentował drugą generację Ghosta.

Lamborghini Urus to jeden najszybszych SUV-ów świata produkowany od 2018 roku. Urusa napędza motor o pojemności 4.0 l twin turbo i mocy 641 koni mechanicznych.