Kierowca Infiniti wyhamowywał ciężarówki i dostał nauczkę od kilku tirowców (wideo)

Ze względu na wysokie prędkości, z którymi kierowcy poruszają się po drogach szybkiego ruchu i autostradach, jakikolwiek nieprzewidziany manewr hamowania stwarza bardzo poważne niebezpieczeństwo. Ten kierowcy Infiniti przez kilkadziesiąt sekund powodował takie zagrożenie poprzez przyhamowywanie TIR-ów na prawym pasie. Kierowca japońskiego SUV-a najprawdopodobniej stracił nad sobą panowanie po „dłuższym” wyprzedzaniu się zestawów ciężarowych. To oczywiście go nie tłumaczy, a sprawy w swoje ręce wzięło kilku tirowców.

Zawodowi kierowcy porozumieli się na CB Radio i przyblokowali niesforne Infiniti w taki sposób, aby jego kierowca w żaden sposób nie był w stanie uciec. Po wyhamowaniu pojazdu kilku tirowców wyszło do SUV-a, ale jego kierowca zamknął się i miał zamiaru opuszczać pojazdu.

> Jest tu jakiś cwaniak? „Pan” z czarnego BMW 5 E60 szybko pożałował swojego manewru (wideo)

Oczywiście nie pochwalamy całkowitego zatrzymania osobówki przez „truckersów” – ponieważ to też stwarzało zagrożenie dla uczestników dróg jadących z tyłu. Mamy jednak nadzieję, że kierowca Infiniti najadł się strachu i będzie miał czas na przemyślenie swojego zachowania i nie będzie stosował podobnych praktyk na drodze w przyszłości.