Ile kosztuje największy SUV Toyoty: Toyota Highlander? Polski cennik startuje od grubo ponad 200 tysięcy złotych

W polskich salonach Toyoty można już składać zamówienia na nowy model o nazwie Highlander, który jest największym modelem w europejskiej gamie japońskiej marki. Toyota Highlander pomieści siedem dorosłych osób i będzie dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym.

Toyota Highlander (2020) generuje 244 koni mechanicznych z połączenia silników benzynowego o pojemności 2.5 l oraz elektrycznego zamontowanego przy tylnej osi. Cała moc przekazywana jest na wszystkie koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów.

Mierzący prawie pięć metrów długości SUV maksymalnie pomieści 1909 litrów bagaży lub… dwuosobowy materac na idealnie płaskiej powierzchni po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Wszelkie inne dane techniczne na temat Highlandera oraz zdjęcia dostępne są we wpisie z maja 2020 roku.

Podstawowa wersja Toyoty Highlander (2020) to wersja Prestige, która obejmuje m.in. trzystrefową klimatyzację, światła do jazdy dziennej LED i główne światła Bi-LED, 20-calowe koła, inteligentny kluczyk, skórzaną tapicerkę oraz elektrycznie unoszoną tylną klapę. Nie brakuje również podgrzewanych foteli, ale tylko dla pasażerów z przodu. W standardowym wyposażeniu znalazło się również wiele systemów bezpieczeństwa oraz systemów asystujących kierowcę podczas jazdy, w tym adaptacyjny tempomat, system automatycznego hamowania oraz czujniki martwego pola.

Toyota Highlander 2020 – wersja europejska
Toyota Highlander 2020 – wersja europejska

Ile kosztuje Toyota Highlander Prestige (2020)? Producent życzy sobie 231 900 złotych za podstawowo wyposażony wariant. Warto zaznaczyć, że za dodatkową opłatą można dołożyć pakiet Tech, który zawiera 12,3-calowy ekran dotykowy, system audio z 11 głośnikami, wentylację przednich foteli oraz nawigację satelitarną. Koszt Highlandera Prestige z pakietem Tech to 251 900 złotych.

> Suzuki Across 2021, czyli Toyota RAV4 PHEV w przebraniu dla Europy: sprzedaż rozpocznie się jesienią

Na szczycie oferty stoi model Highalander Executive. Najbogatsza wersja wyceniona na 267 900 złotych została doposażona o cyfrowe lusterko wsteczne, system kamer 360 stopni, wyświetlacz HUD, podgrzewane tylne fotele oraz panoramiczny dach z funkcją otwierania i uchylania.

Toyota Highlander na dobre zagości w salonach od stycznia 2021 roku. Klienci mogą już składać zamówienia na SUV-a Toyoty.