Dacia Duster Pickup (2021): oferuje 500 kg pojemności za około 100 tysięcy złotych

Dokładnie dwa lata temu Dacia zaprezentowała koncepcyjnego Pickupa na podstawie Dustera. Projekt i pomysł na tyle spodobał się zarządowi rumuńskiej marki, że auto doczekało się produkcyjnej wersji. Dacia Duster w wersji pickup debiutuje, na razie tylko na rodzimym rynku. Kwestią czasu może być wprowadzenie auta na polski rynek.

Dacia Duster Pickup dostępna jest tylko w wersji z pojedynczą kabiną, aby zapewnić jak największą przestrzeń ładunkową. Platforma załadunkowa pickupa Dacii ma 1,65 metra długości, pojemność 1000 litrów i jest w stanie przyjąć ładunek o masie pół tony.

Dacia Duster pickup (2021)
Dacia Duster pickup (2021)

W porównaniu z modelem SUV, Duster pickup jest o 19 milimetrów krótszy, ale za to wyższy aż o 14 milimetrów (prześwit wynosi 224 milimetry). Pickup został oparty na wersji z napędem na cztery koła, co oznacza, że w ofercie dostępna jest tylko jedna jednostka napędowa. Silnik wysokoprężny o pojemności 1.5 l BlueDCi generuje 115 koni mechanicznych i współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną. Dacia podaje w informacji prasowej, że maksymalny moment obrotowy wynosi 260 Nm, ale jeszcze ciekawsze jest średnie zużycie oleju napędowego, które wynosi średnio 4,93 l paliwa na 100 km.

Dacia Duster pickup (2021)
Dacia Duster pickup (2021)

Dacia Duster pickup oferowana jest tylko w jednym kolorze nadwozia o nazwie Glacier White (biały), natomiast model stoi standardowo na 16-calowych kołach. Podstawowe wyposażenie obejmuje również asystenta ruszania pod górę, system kontroli zjazdu ze wzniesienia, standardowe systemy bezpieczeństwa, a także przednie i boczne poduszki powietrzne.

Dacia Duster w wersji Cabrio? Rumuńska firma udowodnia, że Evoque Cabrio może kosztować znacznie mniej

Ile kosztuje Dacia Duster pickup? W Rumunii auto zostało wycenione na 22 546 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ponad 100 tysięcy złotych. To kwota znacznie wyższa niż za model wyposażony w ten sam silnik, napęd i wyposażenie w wersji SUV. Klienci na rodzimym rynku mogą już składać zamówienia.