Będzie Alpine Megane i Alpine Talisman? Francuzi mogą zrobić z marką to samo, co Seat z Cuprą

Wydaje się, że wszelkie spekulacje na temat uśmiercenia marki Alpine są nieaktualne. Po balansowaniu na krawędzi możliwego odejścia ze świata współczesnej motoryzacji, marka Alpine prawdopodobnie nie tylko zostanie zachowana przy życiu, ale też przyjmie zupełnie nową rolę. Pod brandem Alpine w przyszłości mogą występować modele Renault, w tym Megane, Talisman czy Koleos. Podobne rozwiązanie wprowadził Seat z Cuprą w 2018 roku, która nie oznacza już sportowej wersji modelu, ale całkowicie nową markę z mocno przerobionymi modelami Seata i unikalnym Formentorem.

„W firmie mającej problemy finansowe była presja, aby zamknąć Alpine” – powiedział nowy szef Renault, Luca de Meo. „Widziałem jednak możliwość stworzenia marki mini-Ferrari”.

W ramach planu de Meo, modele Renault z logiem Alpine będą ukierunkowane na osiągi. Ponadto w ofercie może zadebiutować więcej wersji A110, być może nawet wersja elektryczna, jeśli będzie to uzasadnione ekonomiczne. Krążą również plotki o wersji cabrio A110, a nawet o wprowadzeniu produkcyjnej wersji koncepcyjnego modelu A110 SportsX, czyli wersji z prześwitem zwiększonym o 60 milimetrów i błotnikami poszerzającymi nadwozie o 80 milimetrów inspirowanej rajdami.

Obecnie Alpine oferuje tylko jeden model, który jest porównywany głównie do Porsche Cayman. Wariant A110 Pure kosztuje na polskim rynku 238 600 złotych.