Volkswagen Passat B5 (model 1996) przebił ścianę budynku wielorodzinnego w Konstantynowie

W ostatni weekend na Łaskiej w Konstantynowie o godzinie 23:21 doszło do bardzo niebezpiecznego incydentu – poinformowali strażacy z OSP Konstantynów za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

Volkswagen Passat piątej generacji (B5) w wersji przed liftingiem, który produkowany był w okresie od 1996 roku do listopada 2000 roku (później zaprezentowano model po liftingu, który dalej był produkowany przez pięć lat do 2005 roku), przebił ścianę budynku wielorodzinnego.

Jak doszło do wypadku Passata w Konstantynowie?

Niemiecki samochód wybił się na krawężniku podczas przejazdu przez skrzyżowanie i dosłownie wpadł przez okno do budynku wielorodzinnego. Prowadząca 23-letnia kobieta została ranna, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

> Wakacyjny trip i wypadek za 15 milionów złotych: Bugatti Chiron zderzyło się z Porsche 911, kamperem i Mercedesem kombi

W przypadku mieszkańców budynku można mówić o cudzie, ponieważ według doniesień strażaków kilka minut przed zderzeniem lokatorka opuściła pokój, w którym „zaparkował” ciemny Passat. Inni mieszkańcy na czas trwania akcji trafili do lokali zastępczych. Budynek zostanie dokładnie przebadany przez nadzór budowlany, który oceni stan nieruchomości i wyda opinie na temat jej ewentualnego dalszego użytkowania.

https://www.facebook.com/OSPKonstantynow/posts/3278122332302602