Policjanci zatrzymali dziesięciu kierowców Porsche w tym samym czasie: sprawy wszystkich zostały skierowane do sądu

Drogówka ze stanu Kolorado w USA zanotowała w ubiegły czwartek bardzo nietypową interwencję. Policjanci z Colorado State Patrol poinformowali za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter, że na jednej z dróg hrabstwa Gilpin przyłapano dziesięciu kierowców Porsche, którzy przemieszczali się w grupie z prędkością dwukrotnię wyższą, niż była dozwolona. Do postu dołączono zdjęcie wszystkich samochodów marki Porsche, które zaparkowały na poboczu w towarzystwie policyjnego Dodge’a.

Konkretniej mówiąc, kierowców sportowych samochodów ze Stuttgartu przyłapano na jeździe z prędkością 130 km/h po drodze z ustalonym ograniczeniem prędkości do 65 km/h. Wysokość mandatów, jaką będą musieli zapłacić kierowcy, zostanie ustalona przez sąd (przekroczenie jest zbyt poważne, aby mówić o taryfikatorze). Kierowcy, którzy znacznie przekroczyli prędkość, mogą być oskarżeni również o lekkomyślną jazdę, jeśli będzie to uzasadnione.

> Porsche Taycan Turbo S vs. Porsche 918 Spyder: wreszcie doszło do tego pojedynku, jeden z nich nie dał drugiemu żadnych szans

Wśród zatrzymanych pojazdów pojawiły się m.in. cztery egzemplarze elektrycznego Taycana, dwa egzemplarze modelu 911 oraz po jednym z modeli: Cayman, Cayenne Coupe oraz Macan.

Mandaty dla kierowców Porsche (kwity)
Mandaty dla kierowców Porsche (kwity)

Zdecydowanie najszybszym modelem w grupie jest Porsche Taycan Turbo S (nie wiadomo czy wszystkie występują w tej wersji). Taycan Turbo S z dwóch silników elektrycznych generuje nawet 761 koni mechanicznych i przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,8 sekundy.