Nowa Dacia Sandero (2021), Sandero Stepway i Logan: grafika świateł a’la Lamborghini Urus

Zgodnie z zapowiedziami rumuńskiej firmy motoryzacyjnej w zeszłym tygodniu, Dacia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia modeli Sandero trzeciej generacji oraz Logan (2021). Zdecydowaliśmy się na ten wpis wyjątkowo, ponieważ nie są jeszcze dostępne pełne szczegóły i obszerna galeria zdjęć. Na takie „rarytasy” musimy poczekać do końca miesiąca.

Na trzech opublikowanych fotografiach wyraźnie jednak widać obie wersje Sandero, w tym Sandero Stepway 2021 oraz Logana. Sandero powstało na płycie podłogowej nowego Clio, które od kilku miesięcy zbiera same pozytywne recenzje. Będziemy więc mieli do czynienia z zupełnie nowym modelem. Dacia nie ujawnia szczegółów, ale wspomina, że Sandero ma teraz szerszy rozstaw kół i niższą linię dachu. Grafika świateł w kształcie litery „Y” przypomina Lamborghini Urus.

> Tak wygląda najtańszy samochód elektryczny (EV) Dacii: Dacia Spring ma do 200 kilometrów zasięgu

Dacia Sandero / Sandero Stepway 2021
Dacia Sandero / Sandero Stepway 2021
Lamborghini Urus 2019
Lamborghini Urus 2018 – kolor żółty

Obok Sandero debiutuje również nowy Logan 2021. Bardziej praktyczny model ma podobno zdecydowanie większą ładowność. Nadwozie jest dłuższe od swojego poprzednika, co przełoży się na więcej miejsca dla pasażerów. Boczne szyby zostały zmniejszone w celu uzyskania bardziej atrakcyjnego profilu bocznego.

> Dacia Duster w wersji Cabrio? Rumuńska firma udowodnia, że Evoque Cabrio może kosztować znacznie mniej

Dacia Sandero / Sandero Stepway 2021
Dacia Sandero / Sandero Stepway 2021
Dacia Sandero / Sandero Stepway 2021
Dacia Sandero / Sandero Stepway 2021

Pełny debiut Sandero i Logana został zapowiedziany na 29 września. Do tego czasu tajemnicą pozostanie dla nas wnętrze modeli, choć jak wcześniej wspominaliśmy, jedną z największych nowości może być ogromny tablet zamontowany na konsoli centralnej. Więcej na ten temat przeczytasz w tym wpisie.