Nocny dramat na drogach: nie uniknąłbyś tego zderzenia, chyba że w nowym Mercedesie Klasy S (wideo)

Ludzi można podzielić na dwie grupy – na tych, co uwielbiają jazdę nocą oraz na tych, którzy na samą myśl podróżowania w totalnej ciemnicy dostają dreszczy. Owszem, nocą praktycznie nie ma korków i męczącego słońca, ale za to występują: zmęczenie kierowcy, wyskakujące zwierzęta przed maskę oraz inne nieprzewidziane sytuacje, jak ta uchwycona na tym materiale filmowym.

Wypadek podczas jazdy nocą – nie było szans tego uniknąć

Powiedzmy sobie szczerze, uniknięcie tej konkretnej sytuacji należało do niemożliwych. Nawet w pełnym skupieniu i podczas jazdy samochodem z najlepszym oświetleniem szansę na wyjście bez szwanku z tej sytuacji oceniamy na bliskie zeru. W dodatku pech chciał, że z naprzeciwka nadjeżdżały inne pojazdy, które dodatkowo oślepiały kierowcę pechowego samochodu.

Nocny wypadek – sytuacja jak z horroru

Wyobraź sobie następującą sytuację. Podróżujesz nocną porą swoim samochodem przepisową prędkością 90 km/h i dostrzegasz… „zaparkowaną” i nieoświetloną ciężarówkę na pasie ruchu, na którym aktualnie jedziesz – oczywiście 4-5 metrów przed zderzeniem. Nawet najlepszy samochód nie jest w stanie wyhamować na tak krótkim dystansie do zera.

Zderzenie z ciężarówką – czy istniał jakikolwiek sposób na uniknięcie tego nieszczęśliwego wypadku?

Jesteśmy skłonni stwierdzić, że tak. Na przykład najnowsza generacja Mercedesa Klasy S 2021 została wyposażona w szereg kamer i czujników, które cały czas analizują sytuację na drodze i wyhamują pojazd w przypadku zagrożenia. Ten oraz wszystkie inne systemy bezpieczeństwa nowej Klasy S zostały zaprezentowane w materiale wideo poniżej. Warto dodać, że nie bez znaczenia byłaby również obecność dobrej jakości systemu noktowizyjnego, który coraz częściej montowany jest w samochodach nie tylko klasy premium.