Nieoficjalnie: Volkswagen sprzedaje Bugatti firmie Rimac. Niemcy myślą też o sprzedaniu Seata i Lamborghini

Według brytyjskiego magazynu Car Magazine Volkswagen zgodził się sprzedać elitarną markę Bugatti chorwackiej firmie Rimac Automobili. Odpowiednia umowa w tej sprawie została podobno zatwierdzona w zeszłym tygodniu i właściwie czeka tylko na podpisy szefów Grupy Volkswagena; wówczas transakcja zostanie oficjalnie ogłoszona.

Co istotne, 15,5% akcji chorwackiej firmy Rimac należy do Porsche, czyli do marki należącej do grupy Volkswagena. Wspomniana umowa podobno zakłada zwiększenie udziałów do 49%, co oznaczałoby, że Porsche stałoby się jedynym mniejszościowym akcjonariuszem Rimaca.

Volkswagen przestanie inwestować w „marki hobbystyczne”

W publikacji podano również, że Grupa Volkswagena podjęła decyzję o nie inwestowaniu pieniędzy w tak zwane „marki hobbystyczne”, które zostały przejęte przez zmarłego w sierpniu 2019 roku byłego szefa Ferdinanda Piecha. Zamiast tego niemiecki gigant chce skupić się na elektryfikacji, cyfryzacji i technologiach autonomicznej jazdy.

> Jedyne na świecie Bugatti Veyron L’or Blanc wjechało w słomę: nowy zderzak będzie kosztował 150 tysięcy złotych (?)

Ten sam raport podaje, że Grupa Volkswagena myśli również nad sprzedażą Lamborghini, Seata, Italdesign i Ducati. Przeprowadzono nawet negocjacje z potencjalnymi inwestorami, ale pandemia koronawirusa spowolniła podjęcie ostatecznych decyzji.

Nowy model Bugatti jeszcze w tym roku

Na zakończenie warto przypomnieć, że Bugatti zaprezentuje pod koniec października nowy jednorazowy projekt całkowicie elektrycznego samochodu przeznaczonego do użytku wyłącznie na tor, który zostanie oparty na koncepcyjnym Bugatti Vision Le Mans.

Źródło: Car Magazine