Katowanie BMW M3 E92 doprowadza do wybuchu: ktoś ma pomysł co się stało? (wideo)

Nie ma chyba bardziej „wybuchowego” połączenia niż piekielnie mocny samochód z napędem na tył i młody człowiek za kierownicą. Niedoświadczeni kierowcy mający styczność z modelami, które wymagają ponadprzeciętnych umiejętności prowadzenia, mogą zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego.

Ten niemiecki młody kierowca czerwonego BMW M3 E90 (albo przynajmniej rozmawiający po niemiecku) postanowił zabawić się swoim bawarskim modelem w towarzystwie kolegów z Mercedesa-AMG C63. Zabawa polegała na paleniu gumy poprzez maksymalne wciśnięcie obu pedałów – gazu oraz przyspieszenie. W efekcie spod tylnych kół M3 zaczęły się wydobywać kłęby dymu.

Pech chciał, że M3 tego nie wytrzymało. Generalnie seryjne M3 E90 powinno bez problemu znieść katusze swojego właściciela, ale jest wysoce prawdopodobne, że ten egzemplarz nie był właściwie serwisowany i bardzo często wykorzystywany w sposób, jak na załączonym materiale wideo. Niektóre komentarze sugerują, że ten egzemplarz był przeznaczony do sprzedaży, a kierowca zajmuje się handlowaniem samochodów.

> Samochód elektryczny eksplodował podczas ładowania: najpierw wydobywał się dym

Tak czy siak, po kilkudziesięciu sekundach palenia gumy pod przednią częścią nadwozia pokazał się ogień, natomiast dzięki „operatorowi” kamery zauważalne są rozerwane części na rozlanej cieczy. Doszło do mini eksplozji, która na pewno będzie bardzo kosztowna.

> Powstanie BMW M3 Touring: wreszcie będzie rywal dla RS4 Avant i Mercedesa-AMG C63 Kombi

Nie znamy przyczyny wybuchu, ale możemy się domyślać, że jeden z elementów (korbowód?) uszkodził miskę olejową, z której olej się wylał i po prostu zapalił. Całe szczęście, że bawarskie auto było wyposażone w sprawną gaśnicę.

BMW M3 E90 – silnik, moc, konkurencja

Dla przypomnienia, BMW M3 E90 jest wyposażone w silnik V8 o pojemności 4.0 l i mocy 420 koni mechanicznych. Jednym z największych konkurentów niemieckiego modelu jest Lexus IS-F, który również chowa pod maską jednostkę V8, ale o pojemności 5.0 l i mocy 423 koni mechanicznych. Warto dodać, że produkcja modelu zakończyła się w 2013 roku.