Lexus LC500 vs. Toyota Supra: Lex jest sporo mocniejszy. Nie uwierzysz, które auto wygrało

Zarówno Lexus LC500, jak i Toyota Supra są modelami tego samego koncernu, dlatego śmiało można mówić o bratobójczym pojedynku. Z jednej strony mamy Lexusa LC500, czyli nieprawdopodobnie stylowe Coupe z potężnym silnikiem V8 pod maską o mocy 477 koni mechanicznych oraz 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc w Lexusie jest przekazywana na tylne koła za pośrednictwem 10-biegowej skrzyni automatycznej.

Lexus LC500 waży prawie dwie tony (1935 kilogramów) i według danych technicznych rozpędza się do pierwszej setki w czasie 4,7 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną elektronicznie ograniczoną do 270 km/h.

> Lexus LFA vs. Audi R8 V10 Spyder: tak dobrego startu Lexusa nikt się nie spodziewał

Toyota Supra, pomimo że teoretycznie pochodzi od tych samych ludzi, jest kompletnie innym pojazdem. Pod maską znajduje się motor turbodoładowany o pojemności 3.0 l i mocy 340 koni mechanicznych oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W rzeczywistości Supra pod względem napędu jest właściwie wierną kopią BMW.

> Lexus LC F 4.0 V8 ofiarą koronawirusa: projekt porzucony z powodu niepewności ekonomicznej

Cała moc w Suprze przekazywana jest oczywiście tylko na jedną oś, natomiast za przekazywanie napędu odpowiada 8-biegowa przekładnia. Według danych technicznych Supra z silnikiem 3.0 l osiąga pierwszą setkę w czasie 4,3 sekundy oraz maksymalnie rozpędza się do 250 km/h. Waga? 1520 kilogramów, czyli aż o 400 kilogramów mniej w porównaniu do Toyoty.

> Toyota Supra GRMN dostanie silnik (S58) z nowego BMW M3 o mocy 510 KM? To prawie pewne

Który japoński model okaże się zwycięzcą tego pojedynku drag race? Lexus jest sporo mocniejsze – ma aż o 133 koni mechanicznych więcej, ale Supra jest prawie o pół tony lżejsza. Odpowiedź znajdziecie na materiale wideo poniżej.