Kia Sportage (2021): kiedy premiera nowego modelu? Będzie zupełnie nowa, tak jak Tucson

Jeśli z niecierpliwością oczekujesz premiery nowej generacji Kii Sportage to śpieszymy z informacją, że ta zadebiutuje w kwietniu 2021 roku. Model o nazwie roboczej „NQ5” urośnie, co bardzo pozytywnie wpłynie na przestrzeń przeznaczoną dla pasażerów. Kia zapowiada również zupełnie nowy projekt stylistyczny, ale nie wiadomo czy tak samo „szalony”, jak w przypadku Hyundai’a i niedawno zaprezentowanego Tucsona.

Nowa Kia Sportage 2021 otrzyma także szereg najnowocześniejszy systemów bezpieczeństwa, natomiast pod maskę trafią te same silniki benzynowe oraz wysokoprężne, które możemy znaleźć w nowym Hyundai’u Tucson. Najprawdopodobniej jeszcze w 2021 roku zostanie zaprezentowana wersja hybrydowa typu plug-in z zasięgiem elektrycznym wynoszącym kilkadziesiąt kilometrów. Nieoficjalnie mówi się również o wprowadzeniu na rynek wariantu całkowicie elektrycznego, ale szczegóły w tej sprawie są mocno ograniczone.

> Mitsubishi Eclipse Cross po faceliftingu jeszcze w tym roku? Będzie kompletnie nowy tył

Pierwsza generacja Kii Sportage była produkowana przez Koreańczyków od 1993 roku do 2004 roku w fabrykach zlokalizowanych w koreańskim mieście Hwaseong, w niemieckim Osnabrucku oraz w Kaliningardzie. Produkcja drugiej generacji trwała tylko sześć lat, od 2004 do 2010 roku. Trzecia generacja produkowana od 2010 roku do sierpnia 2015 roku okazała się prawdziwym hitem sprzedaży na polskim rynku. Obecnie produkowana jest czwarta generacja, która dostępna jest m.in. z silnikiem R4 2.0 CRDi o mocy 185 koni mechanicznych.