Hyundai pokazał pierwsze zdjęcia nowego Tucsona 2021: nie uwierzysz, jak zobaczysz wnętrze

Na wstępie zaznaczymy – zdjęcia w artykule nie są renderingami, ani fotografiami modelu koncepcyjnego. Nowy Tucson już od jakiegoś czasu zapowiadany jest jako „model bardzo ciekawy pod względem stylistycznym”. Zdjęcia przedstawiają produkcyjną wersję Tucsona, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 września. W polskich salonach sprzedaży pierwsze egzemplarze powinny pojawić się jeszcze w tym roku.

Nowy Tucson nie będzie miał właściwie nic wspólnego ze swoim poprzednikiem. Koreański SUV został opracowany na nowo i niektórych może stylistycznie szokować, głównie ze względu na nietypowe reflektory składające się z pięciu (!) elementów świetlnych każdy.

Hyundai Tucson 2021 - pierwsze zdjęcie
Hyundai Tucson 2021 – pierwsze zdjęcie

Wzdłuż boku daje się zauważyć chromowana listwa, która podąża zgodnie z linią dachu i podkreśla atletyczny kształt nadwozia. Z tyłu projektanci ukryli wycieraczkę tylnej szyby, aby nie zaburzać wyglądu modelu. Całość stoi na 19-calowych kołach, oczywiście z nowym wzorem.

Hyundai Tucson 2021 – wnętrze to rewolucja

Hyundai opublikował także zdjęcia nowoczesnej kabiny nowego Tucsona. Chociaż nie są tak realne, jak zdjęcia nadwozia, wersja finalna z pewnością będzie bardzo podobna. Zestaw wskaźników jest teraz cyfrowym wyświetlaczem, a na pochylonej konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego o rozmiarze 10,25-cala.

Hyundai Tucson 2021 - pierwsze zdjęcie
Hyundai Tucson 2021 – pierwsze zdjęcie (wnętrze)
Hyundai Tucson 2021 - pierwsze zdjęcie
Hyundai Tucson 2021 – pierwsze zdjęcie (wnętrze)

Hyundai nie ujawnił informacji na temat napędów nowego Tucsona. Takie szczegóły poznamy za niecałe dwa tygodnie.

> Hyundai Kona (2021): debiutuje model po liftingu, duże zmiany stylistyczne i pakiet N Line