Audi S8 vs. Bentley Flying Spur: z Bentaygą poszło gładko, a jak z 626-konną limuzyną W12?

Jeśli śledzisz nasze wpisy, to na pewno pamiętasz pojedynek Audi S8 z nowym Bentleyem Bentaygą, w którym to Audi wyposażone w dokładnie ten sam silnik pokonało brytyjskigo SUV-a w przyspieszeniu na prostej. Tym razem S8 bierze na celownik model Flying Spur, czyli jedną z najdroższych limuzyn dostępnych na rynku.

Który model jest szybszy w wyścigu na prostej? Zanim odpowiemy na to pytanie, tradycyjnie przedstawimy dane techniczne obu samochodów. Audi S8 chowa pod maską silnik V8 biturbo o pojemności 4.0 l wspomagany 48-woltową instalacją elektryczną. S8 generuje 563 koni mechanicznych oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nadwozie waży dokładnie 2230 kilogramów.

> Pojedynek flagowców poprzedniej generacji: Audi S8 Plus vs. Mercedes-AMG S63 vs BMW M760Li [wideo]

Bentley Flying Spur został wyposażony w potężny motor W12 o pojemności 6.0 l. Moc? 626 koni mechanicznych i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. I choć jest to znacznie więcej od Audi S8, Bentley ma jedną słabą stronę – wagę. Nowy Flying Spur waży o dokładnie 207 kilogramów więcej od niemieckiej limuzyny. Czy przewaga mocy Bentley’a pozwoli na wygrany pojedynek z Audi?