345 kilometrów na godzinę Lamborghini Aventador S na niemieckiej autostradzie (wideo)

Część niemieckich autostrad nie ma żadnych ograniczeń prędkości. To oznacza raj dla kierowców supersportowych samochodów, którzy mogą w pełni wykorzystać moc swoich zabawek, do czego oczywiście nie zachęcamy (znacznie bezpieczniej jest na torze wyścigowym).

Na naszych łamach prezentowaliśmy już bardzo duże prędkości uzyskiwane przez różne samochody. Na przykład to 1000-konne Audi RS7 bez problemu rozpędziło się aż do 363 km/h, natomiast nowa generacja Porsche 911 (992) pokazała, jak gładko i aksamitnie osiąga 340 km/h.

Tym razem w roli głównej występuje Lamborghini Aventador S. Żółty egzemplarz napędzany jest przez wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 l i mocy 740 koni mechanicznych oraz 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z 7-biegową przekładnią automatyczną, która wysyła moc na wszystkie cztery koła.

Warto zauważyć, z jaką łatwością Aventador S wyprzedza inne samochody przy prędkości dozwolonej w Polsce (około 140 km/h) – na filmiku na przykładzie Toyoty Yaris poprzedniej generacji (minuta nagrania około 2:20).