Zakręt Mistrzów w Rudzie Śląskiej: dachowanie Peugeota i doskonała reakcja kierowcy Opla (wideo)

Zakręt Mistrzów w Rudzie Śląskiej to część trasy tzw. DTŚ, czyli Drogowej Trasy Średnicowej. W rzeczywistości jest to łuk, na którym często dochodzi do wypadków oraz kolizji, w tym do bardzo groźnych incydentów (np. dachowania). Nie bez powodu zainstalowano tam aż dwie kamery rejestrujące przejazdy kierowców.

Jedno z ostatnich zdarzeń spowodował kierowca białego Peugeota, który nie dostosował prędkości do panujących warunków. Bardzo prawdopodobne, że opony we francuskim samochodzie również nie były najwyższej jakości, przez co kierowca samochód wpadł w poślizg i w rezultacie dachował przy znacznej prędkości.

> Wakacyjny trip i wypadek za 15 milionów złotych: Bugatti Chiron zderzyło się z Porsche 911, kamperem i Mercedesem kombi

Incydent wyglądał bardzo poważnie, ale mógł skończyć się katastrofalnie, gdyby nie błyskawiczna reakcja kierowcy Opla Astra Kombi, który widząc co się dzieje, wyhamował praktycznie przed samym dachem Peugeota. Ewentualna „dobitka” prawie na pewno doprowadziłaby do tragedii.