Wakacyjny trip i wypadek za 15 milionów złotych: Bugatti Chiron zderzyło się z Porsche 911, kamperem i Mercedesem kombi

Zanim przejdziemy do konkretów – najważniejsze jest, że nikt nie zginął w tej katastrofie, ale co najmniej jedna osoba odniosła obrażenia wymagające hospitalizacji.

Do  incydentu doszło wczoraj (12.08.2020) na szwajcarskiej przełęczy Świętego Gotarda, która znana jest przede wszystkim miłośnikom najpiękniejszych dróg w Europie. Na tej drodze można napotkać wiele ciasnych fragmentów, fantastycznych widoków oraz tuneli, choć właściciele superszybkich samochodów unikają Szwajcarii jak ognia z powodu ogromnych mandatów za przewinienia drogowe.

Udział w tym karambolu wzięły: samochód kempingowy, kombi Mercedesa, Porsche 911 i jeden z najgorętszych oraz najmocniejszych samochodów na świecie – Bugatti Chiron. Według lokalnych mediów (20min.ch) kierowca Chirona rozpoczął manewr wyprzedzania Porsche, którego zaś kierowca bez spojrzenia w lusterka (bardzo możliwe, że nie spodziewał się tak niesamowicie przyspieszającego francuskiego hypercara) również rozpoczął wyprzedzanie poprzedzającego kombi. W efekcie Chiron przyłożył w 911, a 911 w Mercedesa. Bugatti po drodze zahaczyło kampera.

> Porsche 918 Spyder vs. Bugatti Chiron – wyścig na prostej i jeden zwycięzca

W sieci pojawiło się wideo z miejsca wypadku. Można na nim zobaczyć głównych bohaterów – Chirona i 911. Droga po wypadku została zamknięta na trzy godziny.