Pojedynek gangsterskich modeli: Lamborghini Urus vs. Mercedes-AMG G63 o mocy 700 KM

Choć zarówno Lamborghini Urus, jak i Mercedes-AMG G63 to na pierwszy rzut oka konkurencyjne modele, w rzeczywistością różnią się od siebie pod wieloma względami. Włosi przy projektowaniu Urusa kładli największy nacisk na uzyskiwanie wysokich prędkości i najlepszych właściwości jezdnych. Mercedes-AMG proponuje mocną terenówkę, której właściciel wjedzie nawet w najtrudniejszy teren.

Standardowa wersja G63 nie ma szans z Urusem w pojedynku na prostej. Fabryczny motor 4.0 V8 z podwójnym turbodoładowaniem generuje 577 koni mechanicznych i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla porównania, Urus również dysponuje jednostką 4.0 V8 z podwójnym turbodoładowaniem, ale o mocy 650 koni mechanicznych. G63 waży 2650 kilogramów, Urus „tylko” 2200 kilogramów.

> Aston Martin DBX vs. Lamborghini Urus: oba SUV-y ważą prawie tyle samo i ruszają bez procedury startu

Aby wyrównać szanse, ten konkretny egzemplarz G63 został poddany modyfikacjom, które podniosły moc silnika V8 do 700 koni mechanicznych. Ulepszenia obejmują m.in. układ wydechowy, jednak Klasa G wciąż jest dość ciężka i ma aerodynamikę porównywalną do cegły.

Czy kultowa Gelenda może mierzyć się z najszybszym SUV-em świata? Materiał filmowy poniżej odpowiada na to pytanie.