Panamera Coupe coraz bardziej realna. Porsche rozważa następcę modelu 928

Pierwsze plotki na temat wersji Coupe luksusowej Panamery zaczęły się pojawiać już 11 lat temu w 2009 roku. Od tamtej pory nic nie zmieniło się w ofercie Porsche, ale nie oznacza to, że Porsche porzuciło ten pomysł. Szef linii produkcyjnej modelu Thomas Friemuth stwierdził w australijskich mediach o faktycznym następcy modelu 928.

„Jeszcze nie zdecydowaliśmy. Omawiamy tę kwestię od kilku lat, ponieważ nasi konkurencji mają luksusowe modele dwudrzwiowe. W naszej ofercie jest 911, ale zawsze szukamy nowych możliwości zdobycia nowych rynków i większej liczby klientów” – powiedział Thomas Friemuth.

Przekształcenie Panamery w samochód grand tourer 2+2 umożliwiałoby Porsche rywalizację z BMW serii 8 i Mercedesem SL nowej generacji (S Coupe już nie będzie). Panamera Coupe byłaby oczywiście większa niż 911 i na pewno bardziej komfortowa, oferując większą ładowność i więcej miejsca na nogi.

> Porsche Panamera (2021) po liftingu: debiutują nowe wersje Turbo S i 4S E-Hybrid

Jeśli Panamera Coupe powstanie, zostanie oparta na platformie MSB używaną także przez standardową Panamerę i Panamerę Sport Turismo. Pod maskę trafiłyby te same jednostki napędowe, które są oferowane w Panamerze, w tym 4.0 V8 bi-turbo o mocy 630 koni mechanicznych pod maską Panamery Coupe Turbo S.

> Porsche Panamera po liftingu (2021): Panamera Turbo S E-Hybrid będzie miała 820 koni mechanicznych?

A propo nazewnictwa, jest wysoce prawdopodobne, że Porsche prawdopodobnie przyjęłoby inną nazwę modelu – na przykład Porsche 929, jako kontynuacje modelu 928 produkowanego w latach 1977-1995.

Źródło: Motoring, rendering: Łukasz Elszkowski