Nowy Mercedes-AMG S63 2021 będzie modelem hybrydowym typu plug-in (PHEV) o mocy 800 KM?

Premiera nowej generacji Mercedesa Klasy S (2021) została zaplanowana na wrzesień. Najwięksi fani marki i nie tylko najbardziej oczekują jednak prezentacji modelu Mercedes-AMG S63 (2021), który według najnowszych doniesień będzie modelem hybrydowym typu plug-in.

Technologia PHEV nie oznacza oczywiście, że nowa generacja będzie słabsza od poprzedniej. Niektóre źródła donoszą, że napęd będzie składał się z silnika spalinowego połączonego z jednostką elektryczną o łącznej mocy około 800 koni mechanicznych.

> Mercedes-AMG S63 4MATIC+ Long – nasz test

Inżynierowie Mercedesa już dawno wzięli się za opracowywanie piekielnie mocnego wariantu PHEV. Po drogach jeździ już czterodrzwiowe coupe Mercedesa GT 73e, które również zostanie wyposażone w ten sam układ napędowy. Dokładniej rzecz biorąc, mówimy o 4-litrowym silniku V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy około 600 koni mechanicznych współpracującym z silnikiem elektrycznym o mocy około 200 koni mechanicznych. Łączna moc zespołu napędowego może wynosić nawet 805 koni mechanicznych w modelu Mercedes-AMG S63 EQ Performance 4MATIC+.

> Tak będą skręcały tylne koła nowego Mercedesa Klasy S (W223) 2021: zwrotność porównywalna do hatchback’a

Co istotne, Mercedes-AMG S63 najprawdopodobniej będzie dostępny wyłącznie w wersji hybrydowej typu plug-in. W ofercie zabraknie więc wariantu z konwencjonalnym silnikiem.

Na wersję Mercedes-AMG S65 raczej nie ma co liczyć, ponieważ potężny motor V12 będzie zarezerwowany tylko dla modeli Maybacha (mimo wcześniejszych optymistycznych doniesień). Istnieją także poważne obawy, że z oferty całkowicie zostaną usunięte warianty Klasy S Coupe i Cabrio, dlatego potencjalni zainteresowani nie powinni spodziewać się nowych modeli S63 Coupe i S63 Cabrio.

> Tak może wyglądać nowy Mercedes Klasy S – debiut flagowej limuzyny już w tym roku

Nowy Mercedes Klasy S zadebiutuje 2 września. Wariant S63 powinien zostać zaprezentowany w 2021 roku.