Nowa Kia Stinger: lifting na rok modelowy 2021, najwięcej zmian wewnątrz

Już w kwietniu wiedzieliśmy, że Kia zaprezentuje Stingera po liftingu jeszcze w tym roku. Oto jest – nowy model Stinger po liftingu na rok modelowy 2021. Jakie zmiany przeprowadzili koreańscy styliści oraz inżynierowie?

Na pierwszy rzut oka stylistyka nadwozia niewiele różni się od obecnej generacji. Nastąpiły subtelne zmiany, takie jak przemodelowane reflektory czy zmodyfikowane tylne światła ze światłem hamowania poprowadzonym po pełnej szerokości i kierunkowskazami z 10 pojedynczymi diodami LED. Istotną nowością są zdecydowanie większe końcówki układu wydechowego, które nadają bardziej sportowego wyglądu.

Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting)

Kia zaprojektowała dwa nowe rodzaje aluminiowych felg o rozmiarach 18- i 19-cali, dodała do palety nowy kolor nadwozia oraz proponuje nowe opcjonalne pakiety wykończenia w zależności od rynku – w Polsce najprawdopodobniej dostępny będzie pakiet Dark.

Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting)

W kabinie najbardziej zauważalną zmianą jest 10,25-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego, który zastępuje mniejszy ekran o rozmiarze 8-cali. Kia zapowiada lepsze materiały wykończeniowe, w tym elementy aluminiowe i te wykonane ze sztucznego włókna węglowego. Zmodernizowano także system oświetlenia nastrojowego poprzez dodanie wielu nowych kolorów (łącznie aż 64).

Kia Stinger 2021 (lifting)
Kia Stinger 2021 (lifting) – wnętrze

W informacji prasowej producenta brakuje informacji o opcjach silnikowych, ale te prawdopodobnie pozostaną niezmienione. Najmocniejszą wersją pozostanie wariant 3,3 V6.

> Czarne chmury nad Kią Stinger: może przetrwać, ale tylko z silnikiem elektrycznym (EV)

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego na masce naklejono znaczek „E”, to wiedz, że takie emblematy noszą egzemplarze z Korei Południowej. Na naszym rynku naturalnie zostanie zachowane logo marki Kia.

Nowa Kia Stinger 2021 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej pod koniec 2020 roku.