Hyundai Kona po liftingu (2021): zapowiedź nowego modelu i sportowej wersji N Line

Hyundai szykuje się do wprowadzenia nowej generacji modelu Kona. Koreańczycy opublikowali pierwsze renderingi zarówno standardowej wersji, jak i wariantu usportowionego N Line (nie mylić ze sportową wersją N).

Pierwsza generacja Kony jest produkowana od 2017 roku i choć z pewnością nie należy jeszcze do grupy samochodów przestarzałych, zdjęcia ujawniają, że styliści zdecydowali się na przeprowadzenie znaczących zmian. Bryła nadwozia wygląda nie tylko nowocześniej, ale też bardziej elegancko.

> Kiedy nowy Hyundai Kona po faceliftingu? Prototyp przyłapany po raz pierwszy

Pas przedniej części nadwozia inspirowany rekinem otrzyma agresywniejszy zderzak z nową osłoną podwozia dodającą „opancerzonego wyglądu” oraz przemodelowany grill. Dzielone reflektory zostały przeprojektowane i wyposażone w światła do jazdy dziennej oraz technologię LED.

Hyundai Kona 2021 (facelift) – zwiastun / teaser
Hyundai Kona 2021 (facelift) – zwiastun / teaser
Hyundai Kona 2021 (facelift) – zwiastun / teaser
Hyundai Kona 2021 (facelift) – zwiastun / teaser

Jeśli chodzi o usportowiony wariant Kona N Line  2021, model ten wyróżnia się grillem z unikalnym wzorem, zderzakiem z większym wlotem powietrza i dodatkowymi trzema małymi wlotami na grillem przypominającymi te używane w aktualnych generacjach modeli Audi RS.

Zwiastuny zdjęciowe nie ujawniają najmocniejszego wariantu Kona N, co sugeruje, że prezentacja samochodu została zaplanowana oddzielnie po wprowadzeniu do sprzedaży modelu po liftingu.

> Hyundai Kona N na horyzoncie: będzie miała ponad 300 KM? Koreańczycy zamierzają walczyć z Cuprą Atecą

Nowy Hyundai Kona po faceliftingu powinien zadebiutować w ciągu kilku najbliższych tygodni.