Czy Audi RS7 jest w stanie pokonać Lamborghini, którym jeździł Patryk Vega? Uwaga, to dobry tip dla reżysera

Lamborghini Patryka Vegi to w ostatnim czasie bardzo głośny temat z powodu zabezpieczenia włoskiego modelu popularnego reżysera przez urząd celny za podrobienie tytułu własności. Lamborghini Patryka Vegi to Aventador SV Roadster, który kosztuje nawet 2,5 miliona złotych. Uwaga, teraz tip dla Patryka Vegi, ale nie tylko – za ułamek tej ceny można nabyć Audi RS7 poprzedniej generacji o podobnej mocy. Pytanie jednak, czy stylowa limuzyna może mierzyć się z Lamborghini?

Audi RS7 ma napęd na cztery koła, waży 1930 kilogramów i chowa pod maską ulepszony motor 4.0 V8 twin-turbo, który generuje 700 koni mechanicznych oraz 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Lamborghini Aventador SV ma również napęd na cztery koła, waży jednak o 180 kilogramów mniej (1750 kilogramów) i jest zasilane przez motor V12 o pojemności 6,5 l i mocy 750 koni mechanicznych oraz 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Mercedes-AMG GT63 S vs. Audi RS7: różnica w mocy nieduża, ale w cenie kosmiczna (wideo)

Choć oba modele są zupełnie inne, generują podobne osiągi. 700-konne Audi zdecydowanie nie przestraszyło się potężnego Lamborghini, co jest dobrą wiadomością nie tylko dla fanów Audi, ale powinno być też dla Patryka Vegi, który nie musi wydawać fortuny, aby czuć się w samochodzie jak przez ostatnie kilka miesięcy… Może i nawet bardziej komfortowo.