1100-konne Audi RS3 Limousine zapaliło się tuż po ulicznych wyścigach z McLarenem 720S i Nissanem GT-R (wideo)

Właściciel tego białego Audi RS3 Limousine w ciągu kilkudziesięciu sekund odczuwał nieprawdopodobną radość i ogromny smutek. Jego ulepszone Audi RS3 Limousine generuje (właściwie to generowało) 1100 koni mechanicznych i bardzo szybko poradziło sobie z McLarenem 720S w nielegalnym wyścigu po publicznych drogach Stanów Zjednoczonych.

Audi RS3 Limousine o mocy 1100 koni mechanicznych zdążyło zmierzyć się jeszcze z Nissanem GT-R o mocy 1250 koni mechanicznych i chociaż japoński supersamochód wygrał ten pojedynek, wcale nie jest to wcześniej wspomniany powód smutku właściciela Audi…

> Audi chce zmiażdżyć Mercedesa-AMG A45 S: RS3 2021 dostanie silnik o mocy aż 450 KM

Po zakończeniu drugiego nielegalnego wyścigu ulicznego, z niemieckiej limuzyny zaczęły się wydobywać ogień i kłęby dymu. Co było tego przyczyną? Według właściciela RS3 przewody hamulcowe „spryskały” rozgrzane hamulce płynem – tak powstał ogień, który przedostał się do komory silnika.  Dodajmy, że przed pożarem kierowca wielokrotnie używał pedału hamulca, ponieważ samochód kompletnie nie hamował (auto straciło zdolność hamowania). Nacisk pedału hamulca w tej sytuacji jeszcze bardziej wzniecał ogień… Cały ten incydent oraz dwa nielegalne wyścigi zostały zarejestrowane na kilku kamerach.