Wakacje w Polsce: BMW i Mercedes taranują się na S8, kierowcy nie zamierzali oddać lewego pasa

Wakacje w pełni. Ruch na polskich drogach jest wzmożony, a z powodu pandemii koronawirusa wiele rodzin decyduje się porzucić transport zbiorowy na rzecz samochodu. W 2020 roku będziemy świadkami prawdopodobnie największych korków na i tak już bardzo rozkopanych i zatłoczonych drogach. To niestety wiąże się z dłuższym czasem dojazdu do miejsca wypoczynku, co jak zobaczycie na załączonym materiale wideo, niektórych kompletnie wyprowadza z równowagi.

Na materiale wideo opublikowanym w serwisie Youtube zobaczycie wypadek na drodze ekspresowej S8 na wysokości Wyszków-Radzymin. S8 prowadzi przez Warszawę i jest główną drogą dojazdową do takich miejscowości jak Wrocław czy Białystok.

> Który SUV z grupy Volkswagena jest najszybszy? Niezwykle zacięta i równa rywalizacja (drag race)

Jednemu z kierowców na mocno zatłoczonej drodze ekspresowej udało się nagrać dwa pędzące niemieckie samochody – BMW i Mercedesa. W obu przypadkach mówimy się o starych pojazdach, które nie dysponują tak zaawansowaną technologią bezpieczeństwa, jak w przypadku nowych samochodów. BMW serii 3 (E46) poruszało się lewym pasem (nie wiadomo czy uparcie cały czas czy przez chwilę), co wyraźnie nie spodobało się kierowcy srebrnego Mercedesa Klasy S z lat 1998-2005. Żaden z kierowców nie zamierzał podróżować innym pasem niż lewym, co doprowadziło do tego, że zaczęli się… taranować. W efekcie stworzyli ogromne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg i doprowadzili do niebezpiecznego wypadku. Całość możecie zobaczyć na wideo poniżej.