Toyota Supra GRMN dostanie silnik (S58) z nowego BMW M3 o mocy 510 KM? To prawie pewne

Według najnowszych doniesień z Kraju Kwitnącej Wiśni Toyota pracuje nad specjalną wersją Supry GRMN – będzie to najszybszy wariant tego modelu. Wiele wskazuje na to, że pod maskę najmocniejszej Supry trafi sześciocylindrowa jednostka napędowa (S58) opracowana przez BMW, która trafi również pod maskę nowego BMW M3.

Niemiecki silnik o pojemności 3,0 l w BMW będzie dysponował mocą 510 koni mechanicznych. Takiej samej mocy należy spodziewać się w Toyocie, która również otrzyma 8-biegową przekładnie automatyczną. Cała moc będzie wysyłana tylko na tylne koła.

Kiedy odbędzie się premiera Toyoty Supra GRMN? Oczekuje się, że debiut rynkowy nastąpi w 2023 roku, jednak wcześniej powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat modelu. Zainteresowani zakupem Supry GRMN powinni na bieżąco śledzić wszystkie informacje na temat samochodu, ponieważ nasze źródła mówią o ograniczonej liczbie egzemplarzy, które mogą błyskawicznie znaleźć nabywców.

> Manhart Supra GR 450: ogromny wzrost mocy po tuningu

Toyota GR Supra jest obecnie oferowana z dwoma jednostkami napędowymi. Podstawowa wersja Toyoty GR Supra chowa pod maską silnik o pojemności 2,0 l i mocy 258 koni mechanicznych (5,2 sekundy do pierwszej setki). Mocniejszy model dysponuje motorem o pojemności 3,0 l i mocy 340 koni mechanicznych (4,3 sekundy).

> Toyota GR Supra wchodzi do Europy z 2.0 l silnikiem Turbo o mocy 258 KM: 5,2 s do 100 km/h

Toyota Supra GRMN – ile będzie kosztowała? Biorąc pod uwagę, że obecnie najmocniejsza wersja została wyceniona na 315 900 złotych, a najsłabsza z dwulitrowym silnikiem kosztuje przynajmniej 209 900 złotych, Supra GRMN o znacznie większej mocy i z dodatkowymi udoskonaleniami w polskim cenniku może startować nawet od 450-500 tysięcy złotych.