Tak wygląda przyspieszenie Tesli Roadster: 400 km/h osiąga w niecałe 20 sekund

Szaleństwem jest pomyśleć, że jakikolwiek samochód rozpędza się do 400 km/h w czasie szybszym niż 20 sekund. Jeszcze bardziej szalony jest fakt, że nadchodząca Tesla Roadster osiąga „cztery stówy” w 19.88 sekundy. Jak wygląda tak piekielnie szybkie przyspieszenie na liczniku? Jeden z niezależnych grafików przygotował odpowiednią wizualizację. Wideo trwa tylko 40 sekund, ale jest na co popatrzeć, tym bardziej, że Tesla zapowiada osiągnięcie pierwszej setki w czasie 1,9 sekundy. 160 km/h pojawia się na liczniku w zaledwie 4,2 sekundy.

Kiedy odbędzie się premiera produkcyjnej wersji Tesli Roadster, która będzie dostępna w salonach sprzedaży na całym świecie? Niestety Tesla opóźnia debiut produkcyjnej wersji Roadstera. Odkąd amerykański producent wypuścił Model Y i Cybertrucka inżynierowie skupiają się właśnie na tych modelach. Warto jednak oddać amerykańskiej firmie, że w przeciwieństwie do innych producentów każdy prototyp Tesli jest w pełni działającym samochodem. Wiele koncepcyjnych modeli Tesli porusza się po drogach, ładując się na powszechnie dostępnych stacjach i od czasu do czasu debiutując na różnych pokazach.

> Lamborghini Aventador S Roadster vs. nowa Tesla Model S Performance: 600 kilogramów różnicy, w czasie pojedynku wiele scenariuszy

O Tesli Roadster głośno jest już od kilku lat, ale bardzo rzadko udaje się przyłapać jeżdżący prototyp. Mamy nadzieję, że takie symulacje – jak ta z przyspieszeniem Roadstera – pomogą wytrwać fanom marki do oficjalnej premiery wersji produkcyjnej.