Nowy Hyundai Tucson (2020) przyłapany: „będzie bardzo ciekawy pod względem stylistycznym”

Ostatnio w sieci coraz częściej słyszymy o nowym Tucsonie. Do Internetu wyciekły zdjęcia wnętrza modelu, a tymczasem po ulicach Dubaju jeździ zakamuflowany prototyp. Pomimo dość zaawansowanego kamuflażu, widać radykalne zmiany w porównaniu z obecną generacją. Premiera nowego Tucsona jest dla Hyundaia bardzo ważnym momentem, ale tym razem nie tylko z powodu chęci podtrzymania wysokiej sprzedaży. Tucson (2020) ujawni nową tożsamość koreańskiej marki.

Oficjalna prezentacja nowego modelu Tucson nastąpi w 2020 roku. Zdjęcia szpiegowskie potwierdzają słowa szefa projektu firmy, który wcześniej stwierdził, że nowy Tucson będzie „bardzo ciekawy pod względem stylistycznym”.

Hyundai Tucson (2020) - zdjęcia szpiegowskie
Hyundai Tucson (2020) – zdjęcia szpiegowskie (tył)
Hyundai Tucson (2020) - zdjęcia szpiegowskie
Hyundai Tucson (2020) – zdjęcia szpiegowskie (tył)

Wewnątrz koreańskiego SUV-a pojawią się dwa duże ekrany, jeden na konsoli środkowej, a drugi za kierownicą. Materiały użyte do wykończenia wnętrza będą znacznie lepszej jakości. Ponadto Tucson (2020) będzie wyposażony w szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa i dostępny nie tylko z konwencjonalnymi jednostkami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, ale również w wersji hybrydowej typu plug-in. Władze firmy podobno rozważają także wersję 100% elektryczną.

Hyundai Tucson (2020) - wnętrze
Hyundai Tucson (2020) – wnętrze

Niestety wraz z wprowadzeniem nowoczesnej technologii i jednostek napędowych dostosowanych pod coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin spodziewamy się znacznego wzrostu cen modelu. Obecna generacja Tucson startuje w Polsce od 76 912 złotych. W przypadku modelu 2020 / 2021 cena za model podstawowy może poszybować w okolice 100 tysięcy złotych.

> Hyundai Santa Fe (2021) po liftingu: nowa platforma, w sprzedaży od września