Nowe Audi SQ5 po liftingu (2021) przyłapane bez kamuflażu

Nowe Audi Q5 zostało zaprezentowane zaledwie kilka dni temu, ale inżynierowie opracowali już najwyraźniej najmocniejszy wariant SQ5. Model prototypowy przyłapano podczas testów bez cienia kamuflażu.

SQ5 w porównaniu do Q5 charakteryzuje się bardziej sportowym wykończeniem, obejmującym m.in. szare obudowy lusterek, wyraźniejsze wykończenie grilla i zderzaka metalicznymi listwami oraz czterema końcówkami układu wydechowego.

> Który popularny SUV marki premium jest najszybszy? Audi Q5, BMW X3 czy Volvo XC60? Czy PHEV jest lepsze?

SQ5 będzie oczywiście lepiej wyposażone i otrzyma adaptacyjne amortyzatory w standardzie oraz zawieszenie pneumatyczne w opcji. Wewnątrz system multimedialny zostanie oparty na systemie Audi MIB 3, który jest 10-krotnie wydajniejszy od systemu zastosowanego w poprzednim modelu. Nie zabraknie także sportowych foteli i kierownicy, natomiast tylne światła OLED będą standardem.

Audi SQ5 2021 - zdjęcia szpiegowskie
Audi SQ5 2021 – zdjęcia szpiegowskie (Motor1)

Jaki silnik trafi pod maskę SQ5 2021? Audi zdążyło poinformować, że nowe SQ5 będzie napędzane przez silnik turbodoładowany V6 o pojemności 3,0 l i mocy 349 koni mechanicznych, który pozwoli na przyspieszenie do pierwszej setki w 4,8 sekundy. Dane dotyczą jednak modelu przeznaczonego na rynek amerykański, i choć w Europie spodziewamy się tego samego silnika, nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia.