Mercedes-AMG GT R Black Series: premiera jeszcze w lipcu? Trwa końcowa faza testów

Według najnowszych nieoficjalnych doniesień Mercedes-AMG GT R Black Series zadebiutuje jeszcze przed końcem lipca. Jesteśmy skłonni w to uwierzyć, biorąc pod uwagę fakt, że zakamuflowany prototyp jest „konkretnie” testowany na torze Nurburgring, co świadczy o końcowej fazie testów. Nie dajcie się zwieść tytułowi wideo w serwisie Youtube, który mówi o czterocylindrowym silniku pod maską. Wiemy, że Mercedes-AMG GT R Black Series zostanie wyposażony w podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 l.

Ile mocy będzie miał Mercedes-AMG GT R Black Series? W porównaniu do innych modeli AMG, GT R Black Series otrzyma mocno zmodyfikowaną wersję jednostki o mocy nawet ponad 700 koni mechanicznych, dzięki czemu będzie znacznie mocniejszy niż GT R Pro o mocy 585 koni mechanicznych. Taka moc pozwoli na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie około 3 sekund.

> Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe (2020) odświeżony, polski cennik startuje od 428 700 złotych

Mercedes-AMG GT R Black Series będzie wyróżniał się również aerodynamiką. Na prototypie można zauważyć elementy, które zwiększą siłę docisku. Najbardziej zauważalnym dodatkiem jest tylne skrzydło, ale w oczy rzuca się także tylny dyfuzor.

Słabszy Mercedes-AMG GT R Pro jest jednym z najszybszych modeli z napędem na tylne koła na torze Nurburgring, który ustanowił czas okrążenia 7:04.632 w listopadzie 2018 roku. Mercedes-AMG GT R Black Series za sprawą znacznie większej mocy (+- 200 koni mechanicznych) na pewno poprawi czas GT R Pro i jest realne, że zejdzie poniżej 7 sekund.