Dwa Lamborghini znowu się zderzyły. Kompletna nieuwaga kierowców Aventadora SV i Murcielago SV

Na pewno jeszcze pamiętacie incydent sprzed dwóch tygodni, który wydarzył się w Singapurze. Dla zapominalskich, na tamtejszych drogach lokalnych zderzyły się dwa prawie identyczne żółte Lamborghini Aventador S. Zniszczenia były na tyle duże, że rachunek za naprawę obu włoskich supersamochodów będzie wynosił tysiące dolarów.

Tym razem do podobnego incydentu doszło w pobliżu toru Nurburgring w Niemczech podczas specjalnego wydarzenia dla właścicieli Lamborghini. Kierowcy żółtego Lamborghini Aventador SV oraz pomarańczowego Lamborghini Murcielago SV doprowadzili do zderzenia podczas wyjazdu na tor z samochodem bezpieczeństwa w postaci Huracana. Prędkość, w czasie której doszło do kontaktu samochodów, była niska, ale wystarczyła, żeby uszkodzić lakier bocznych części włoskich super aut. Kierowcy kompletnie zignorowali otoczenie i oboje będą musieli głębiej sięgnąć do portfela. W przypadku tak rzadkich i ekskluzywnych samochodów jak Lamborghini każda naprawa jest kosztowna.

Jak szybkie są Lamborghini, które wzięły udział w kolizji? Lamborghini Aventador LP750-4 SuperVeloce jest napędzane przez potężny silnik V12 o mocy 750 koni mechanicznych. Lamborghini Murcielago SV generuje znacznie mniej mocy, bo w najświeższej generacji z 2009 roku dysponuje mocą 670 koni mechanicznych, ale oba rozpędzają się do podobnej prędkości maksymalnej, odpowiednio 350 km/h i 347 km/h.