Audi Q5 Sportback (2021): będzie rywalem dla BMW X4 i Mercedesa GLC Coupe

To już przesądzone. Audi w najbliższych miesiącach po raz pierwszy wprowadzi do sprzedaży Audi Q5 Sportback, które powalczy na rynku z BMW X4 oraz Mercedesem GLC Coupe.

Audi A5 Sportback zostanie oparte na tej samej płycie podłogowej co nowe Q5 2021 i będzie charakteryzowało się bardziej „łukowatą” linią nadwozia. Q5 Sportback będzie mniej praktyczne, ale bardziej sportowe.

> Nowe Audi SQ5 po liftingu (2021) przyłapane bez kamuflażu

Nowe Q5 Sportback powinno zadebiutować jeszcze w tym roku, co potwierdzają zdjęcia szpiegowskie prototypów. W oczekiwaniu na nowy model niezależny projektant motoryzacyjny z Kolesa.ru przygotował rendering pokazujący, jak może wyglądać nowe Q5 Sportback. Wnętrze powinno odzwierciedlać Q5, ale za to na zewnątrz nie zabraknie elementów dedykowanych modelowi Sportback, w tym innego wzoru tylnych świateł czy inaczej zaprojektowanego dyfuzora.

Audi Q5 Sportback (2021) – rendering Kolesa.ru
Audi Q5 Sportback (2021) – rendering Kolesa.ru

Audi Q5 Sportback powinno być dostępne w wersji SQ5 Sportback, które w amerykańskiej wersji chowa pod maską silnik benzynowy TFSI V6 o pojemności 3,0 l i mocy 354 koni mechanicznych oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W Europie SQ5 będzie najprawdopodobniej modelem wysokoprężnym z silnikiem 3,0 V6 TDI o mocy 347 koni mechanicznych oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Reszta silników będzie zgodna z oferowanymi obecnie w standardowym Q5.