Nowa Skoda Octavia Scout (2021): po raz pierwszy z napędem na przednie koła

Nowa Skoda Octavia (2020) została oficjalnie zaprezentowana w listopadzie ubiegłego roku. W lutym poznaliśmy jej polskie ceny, które zaczynają się od prawie 100 tysięcy złotych, natomiast w marcu zadebiutował wariant RS iV z napędem hybrydowym typu plug-in. Do kompletu brakowało tylko uterenowionej wersji Scout, ale Czesi właśnie nadrobili zaległości. Oto nowa Skoda Octavia Scout (2021), która ma o 15 milimetrów większy prześwit od standardowego modelu i oferuje możliwość poruszania się w lekkim terenie.

Dla niektórych może być to zaskoczeniem, ale Octavia Scout po raz pierwszy będzie dostępna również z napędem tylko na przednie koła FWD. Taki zabieg pozwoli obniżyć cenę wywoławczą.

Skoda Octavia Scout (2021)
Skoda Octavia Scout (2021)

Pod maską najnowszej Skody Octavii Scout oferowanych będzie kilka zespołów napędowych. Gama zaczyna się od wariantu benzynowego o pojemności 1.5 TSI i mocy 150 koni mechanicznych oraz diesla o pojemności 2.0 TDI o mocy 115 koni mechanicznych. Oba współpracują z sześciobiegową manualną przekładnią.

> Nowa Skoda Octavia 2020 oficjalnie | Plug-in Hybrid

Technologia tzw. „miękkiej hybrydy” dostępna jest w wersji 1.5 TSI e-TEC (z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów). Najmocniejsza jednostka benzynowa o pojemności 2.0 TSI generuje 190 koni mechanicznych. Skoda hojniej obdarzyła wariant 2.0 TDI EVO, który generuje 200 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i może pociągnąć przyczepę o wadze do 2000 kilogramów. Najbogatsze wersje silnikowe będą dostępne wyłącznie z napędem AWD (na cztery koła) i z automatyczną transmisją biegów.

Skoda Octavia Scout (2021)
Skoda Octavia Scout (2021)

Skoda Octavia Scout opiera się na Octavii Combi. Scout jest o 16 milimetrów dłuższy i 15 milimetrów szerszy, dzięki czemu oferuje aż 640 litrów pojemności bagażnika. Scout charakteryzuje się także dodatkową osłoną podwozia, plastikowymi nadkolami i elementami z aluminium. Całość standardowo stoi na 18-calowych kołach, ale za dopłatą klient może wybrać 19-calowe koła.

Skoda Octavia Scout (2021)
Skoda Octavia Scout (2021)

Skoda przeprowadziła również szereg zmian wewnątrz, które obejmują elementy drewnopodobne, dedykowane fotele oraz chromowane detale.

Skoda Octavia Scout (2021)
Skoda Octavia Scout (2021) – wnętrze

Nowa Skoda Octavia Scout (2021) – kiedy w sprzedaży?

W europejskich salonach nowa Octavia Scout zadebiutuje jeszcze w tym roku. Polski cennik zostanie ujawniony w późniejszym terminie (prawdopodobnie na początku lipca), ale przypominamy cenę standardowego modelu Octavia Combi. Zwykłe kombi startuje od 98.750 złotych.

> Nowa Skoda Octavia 2020 – polska cena, wyposażenie