Seat Ateca po liftingu (2021): premiera zapowiedziana 15 czerwca

Cztery lata temu zupełnie nowy model Ateca wprowadził Seata do świata SUVów. Od momentu debiutu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w 2016 roku Seat znalazł ponad 300 tysięcy nabywców modelu Ateca na całym świecie. W celu podtrzymania tej dobrej passy hiszpański producent zdecydował się na wprowadzenie w tym roku do salonów modelu po liftingu. Premiera odświeżonego modelu Ateca (2021) została zapowiedziana na 15 czerwca.

Co wiemy o modelu Ateca po liftingu? Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać zamaskowany prototyp podczas zimowych testów w lutym. Dzięki zdjęciom dowiedzieliśmy się, że Ateca po liftingu otrzyma przemodelowane zderzaki, inny grill oraz nowe reflektory w technologii ledowej.

> Nowy Seat Ateca po liftingu (2021) – zdjęcia szpiegowskie, informacje

Spodziewane są również znaczące zmiany wewnątrz modelu z naciskiem na lepsze materiały wykończeniowe oraz unowocześniony system multimedialny. Uważa się, że Ateca po face liftingu (2021) otrzyma szereg nowych systemów bezpieczeństwa oraz systemów asystujących kierowcę. To byłoby zgodne z ogłoszeniem Seata, które zakłada „lepszy komfort użytkowania, wyższy poziom bezpieczeństwa oraz zwiększoną wydajność”.

> Ile kosztuje SEAT Tarraco FR? Polski cennik sportowego SUV-a

A skoro przy wydajności jesteśmy, pod maską nowej Ateci zadebiutują bardziej oszczędnie i nieco mocniejsze jednostki napędowe. Większość dotychczasowych wersji silnikowych zostanie najprawdopodobniej wzbogacona o technologię mild hybrid, natomiast w ofercie może zadebiutować wariant hybrydowy typu plug-in. Seat nie ujawnia jednak szczegółów w tej sprawie.

Nowy Seat Ateca po liftingu (2021) powalczy na polskim rynku m.in. z Toyotą CH-R, nowym Fordem Kugą oraz Nissanem Qashqai. Seat Ateca powstał na płycie podłogowej grupy Volkswagena o nazwie MQV i jest ściśle powiązany z Tiguanem drugiej generacji, Skodą Karoq oraz Audi Q3.

> Seat Alhambra zostanie uśmiercony: ten sam los czeka Volkswagena Sharana