Porsche Taycan w „bazowej wersji” z jednym silnikiem potwierdzony, debiut 29 czerwca

Informacja ta nie jest dla nas zaskoczeniem. Porsche od jakiegoś czasu przymierza się do wprowadzenia „bazowej” wersji Taycana, która będzie sporo tańsza od obecnie najtańszego wariantu 4S. Pozytywnie o pomyśle wypowiedział się w jednym z wywiadów szef działu badań i rozwoju Porsche, dr Michael Steiner.

Według naszych źródeł premiera Taycana w wersji bazowej odbędzie się 29 czerwca. W przeciwieństwie do Taycana 4S, Taycana Turbo i Taycana Turbo S, które mają napęd na wszystkie koła i są wyposażone w dwa silniki elektryczne, bazowy wariant Taycana będzie napędzany wyłącznie na tylną oś za pomocą jednego silnika elektrycznego. Prawdopodobnie zainstalowana zostanie również mniejsza bateria, ale zasięg elektryczny może być większy (+-500 km?) za sprawą słabszych osiągów i zastosowanego napędu.

> Porsche Taycan będzie miało niższy zasięg i napęd na tył, ale też sporo niższą cenę

Głównym rynkiem dla bazowej wersji Taycana mają być Chiny. Jest jednak możliwe, że samochód trafi również do europejskich salonów. Według wcześniejszych zapowiedzi dr Michaela Steinera będzie to alternatywny wybór dla osób, które przemieszczają się głównie po terenie płaskim, niewymagającym napędu na cztery koła, a stawiającym na duży zasięg.

> Porsche Taycan Turbo S vs. Tesla Model S P100D: który samochód elektryczny jest szybszy? (wideo)

Porsche Taycan w najtańszej obecnie dostępnej wersji kosztuje nieco ponad 450 tysięcy złotych (akumulator o pojemności 79,2 kWh). Spodziewamy się, że nowa bazowa wersja będzie o około 70-80 tysięcy złotych tańsza.