Porsche Panamera po liftingu (2021): Panamera Turbo S E-Hybrid będzie miała 820 koni mechanicznych?

Odświeżona Panamera (lifting na rok modelowy 2021) wydaje się być bardzo bliska debiutu. Najnowsza seria ujęć szpiegowskich dla Motor1 ujawnia egzemplarz w ruchu publicznym praktycznie bez żadnego kamuflażu.

Nie należy jednak spodziewać się rewolucyjnych zmian. Przód nadwozia otrzyma niewielkie poprawki stylistyczne, które unowocześnią limuzynę ze Stuttgartu. Tylne światła prawdopodobnie będą nieco większe, natomiast przez całą szerokość samochodu przechodzi cienki (ledowy?) biały pasek. Zakończenie układu wydechowego przypomina to z obecnego modelu Panamera GTS, ale między rurami wydechowymi zauważalny jest obszar, który może wypełnić nowy tylny dyfuzor.

> Porsche Macan GTS 2020 oficjalnie

Wewnątrz nowej Panamery zajdzie zdecydowanie więcej zmian. Największą będzie naturalnie aktualizacja systemu multimedialnego, ale uwadze kierowcy nie umknie również kierownica z najnowszej generacji Porsche 911. Nie dysponujemy zdjęciami szpiegowskimi wnętrza nowej Panamery.

Nowe Porsche Panamera po liftingu 2021 – co pod maską?

Porsche Panamera lifting (2021): zdjęcie szpiegowskie
Porsche Panamera lifting (2021): zdjęcie szpiegowskie

Zmiany w układzie napędowym nowej Panamery są ciągle tajemnicą. Krążą plotki o nowej wersji „Lion”, która ma bazować na Panamerze Turbo S E-Hybrid. Według niektórych doniesień Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid „Lion” ma generować nawet 820 koni mechanicznych.

Kiedy premiera nowego Porsche Panamera?

Data debiutu pozostaje tajemnicą. Wydaje się jednak, że Niemcy przygotowują premierę online, tak jak w przypadku modelu 911 Targa. Nie będzie dla nas zdziwieniem jeśli nowa Panamera zostanie zaprezentowana w najbliższych miesiącach lub zaraz po wakacjach.

> Porsche 911 Targa 4 i 4S 2021 oficjalnie