Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition: specjalna edycja limitowana do 992 egzemplarzy

Po nieco ponad dwóch tygodniach od premiery nowego modelu 911 Targa, Porsche prezentuje pierwszą edycję specjalną tego modelu. Nazwana Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition została zaprojektowana w stylu lat pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych, oczywiście w połączeniu z najnowszą dostępną technologią pokładową.

Egzemplarz na zdjęciach został pomalowany metalicznym kolorem o nazwie „Cherry”, ale dostępne będą również cztery kolejne kolory. Specjalna edycja wyróżnia się przede wszystkim białymi akcentami w postaci np. pasów nad przednimi reflektorami oraz złotym wykończeniem emblematów. Zauważalne są także czarne zaciski hamulcowe, kilka akcentów w stylu retro oraz specjalna plakietka Porsche Heritage. Całość stoi na 20-calowych (z przodu) i 21-calowych (z tyłu) kołach Carrera Exclusive Design.

> Nowe Porsche 911 Targa oficjalnie

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

W kabinie zastosowano dwukolorowe wnętrze oraz materiał sztruksowy na siedzeniach i panelach drzwi (jeden z najpopularniejszych materiałów w latach 50-tych). Specjalna edycja modelu ma również obrotomierz z zielonym podświetleniem.

> Porsche Taycan vs. Tesla Model S (wideo)

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Porsche twierdzi, że wszystkie modyfikacje nawiązują do popularnego w tamtych czasach modelu 356.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition – silnik

Ponieważ edycja specjalna bazuje na modelu 911 Targa 4S, auto zostało wyposażone w sześciocylindrowy silnik z trzema turbo o pojemności 3.0 l i mocy 450 koni mechanicznych oraz 528 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W połączeniu z dwusprzęgłową, ośmiobiegową przekładnią automatyczną Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,6 sekundy oraz maksymalnie rozpędza się do prędkości 308 km/h. Dla zainteresowanych skrzynią manualną, Porsche opcjonalnie udostępni możliwość zamówienia tradycyjnej skrzyni.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition powstanie w zaledwie 992 egzemplarzach na cały świat. Nie wiadomo ile sztuk trafi do Polski i na ile zostaną wycenione, ale na przykład w Stanach Zjednoczonych należy wyłożyć przynajmniej 180 600 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się jesienią.

W ofercie również zegarek Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Jeśli posiadanie limitowanej wersji 911 nie jest dla niektórych wystarczająco wyjątkowe, kupujący mogą dokupić specjalny zegarek (chronograph) dostępny wyłącznie dla właścicieli samochodu. Cena? 14 000 dolarów.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Zegarek 911 Targa 4S Heritage Design Edition chronograph stylistyką nawiązuje do samochodu i charakteryzuje się m.in. zielonym ringiem, białymi wskazówkami oraz paskiem wykonanym z tej samej skóry, co wnętrze 911.

> Porsche Panamera po liftingu (2021) – co się zmieni?