Nowy Volkswagen Arteon (2021) zadebiutuje 24 czerwca: będzie Shooting Brake i wersja „R”

Volkswagen oficjalnie potwierdził to, o czym wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Do oferty niemieckiego producenta wejdą dwa nowe warianty modelu Arteon – Arteon R oraz Arteon Shooting Brake (kombi). Standardowa wersja modelu również przejdzie stosowną kurację odmładzającą.

Załączony w informacji prasowej teaser ujawnia, że nowy Arteon po liftingu (2021) otrzyma zestaw nowych reflektorów ledowych połączonych cienkim paskiem ledowym przechodzącym przez całą szerokość pasa przedniego. Widoczna jest również zaktualizowana grafika logotypu wersji R Line.

Volkswagen Arteon Shooting Brake – stylowe kombi

> Volkswagen Arteon R przybędzie również w wersji kombi (Shooting Brake): tańsze Audi RS6?

Arteon Shooting Brake od kilku miesięcy daje się zauważać na różnych drogach całego świata. I choć wciąż nie dysponujemy żadnymi szczegółami na jego temat, warto przypomnieć, że standardowy Arteon oferuje pojemność bagażnika wynoszącą 563 litrów. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak wielka będzie przestrzeń bagażowa Arteona Shooting Brake.

> Volkswagen Arteon Shooting Brake (Kombi) 2021 przyłapany: co o nim wiemy?

Volkswagen Arteon R – najmocniejsza wersja VW Arteona

Nie jest jasne czy Arteon R dotyczy obu wariantów nadwoziowych Arteona, choć według naszych informacji dostępna będzie także wersja VW Arteon Shooting Brake R. Tak czy siak, pod maskę Arteona R trafi najprawdopodobniej sprawdzony silnik benzynowy TSI o pojemności 2.0 l i mocy przynajmniej 330 koni mechanicznych. Wcześniej pojawiały się spekulacje o możliwym zastosowaniu nowo opracowanego wariantu 3.0 l VR6 o mocy około 400 koni mechanicznych, ale od 2018 roku panuje cisza w tym temacie.

Nowy Volkswagen Arteon (2021) będzie również dostępny w wersji hybrydowej typu plug-in (PHEV), a także z tradycyjnymi silnikami benzynowymi z technologią mild hybrid. Wszelkie szczegóły na temat nowego Arteona poznamy za trzy tygodnie.

> Volkswagen Arteon PHEV i Volkswagen Tiguan PHEV potwierdzone w 2020 roku