Nowy Lexus IS (2021) zadebiutuje 9 czerwca: tylne światła po całej szerokości nadwozia

Japońska odpowiedź na BMW serii 3Lexus IS 2021 – zostanie oficjalnie zaprezentowana w przyszłym tygodniu, dokładnie 9 czerwca (wtorek). To dla nas spore zaskoczenie, ponieważ do tej pory szpiegom motoryzacyjnym nie udało się przyłapać nowego IS-a ani razu. Z drugiej strony premiera nowej generacji modelu IS jest wręcz konieczna, biorąc pod uwagę debiut obecnego modelu ponad siedem lat temu.

Lexus opublikował pierwszy zwiastun nowego IS-a. Teaser w formie bardzo przyciemnionego zdjęcia tylnej części nadwozia ujawnia światła poprowadzone przez całą szerokość nadwozia. Jest to w ostatnim czasie bardzo popularny zabieg stosowany przez wielu producentów samochodów. Podobne rozwiązanie istnieje np. w nowym Seacie Leonie, który w polskich salonach został wyceniony na przynajmniej 69 700 złotych.

> Dilerom Lexusa brakuje potężnego SUVa: chcą konkurencji dla Cadillaca Escalade

Japończycy nie wchodzą w szczegóły nowego IS-a. Według naszych źródeł dostępny będzie model IS 500 z napędem znanym z modelu LS 500. Dokładnie, jest to podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3,5 l, który we flagowej limuzynie Lexusa generuje 416 koni mechanicznych i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Lexus IS 2021 będzie lepiej wykonany i bardziej luksusowy

Nowy Lexus IS oprócz walki z konkurencją w postaci BMW serii 3 czy Mercedesem Klasy C, będzie miał również inne bardzo ważne zadanie. Po wycofaniu z oferty GS-a, IS ma wypełnić po nim pustkę (wspólnie z ES) i wejść na inny, wyższy poziom. Spodziewamy się bardziej luksusowego wykończenia, najnowocześniejszej technologii oraz (niestety) wyższych cen. Obecna generacja Lexusa IS startuje w polskim katalogu od 174.900 złotych.

> Lexus LQ będzie flagowym SUV-em marki: powalczy z BMW X7?

Na więcej szczegółów na temat IS 2021 musimy poczekać do oficjalnej premiery. 9 czerwca z pewnością wrócimy do Was z kompletnym postem ze szczegółami oraz zdjęciami nowego Lexusa IS 2021.

> Nowy Lexus LC 2021 po liftingu: