Nowy Citroen C4 (2021) i elektryczny e-C4 na pierwszych zdjęciach: hatchback z wyglądem crossovera

Oficjalna premiera nowego Citroena C4 (2021) zaplanowana jest na 30 czerwca, ale pierwsze zdjęcia w sieci pojawiły się już teraz. Citroen C4 po raz pierwszy będzie dostępny również w wariancie całkowicie elektrycznym o nazwie e-C4.

Debiut modelu całkowicie elektrycznego nie oznacza jednak, że Francuzi rezygnują ze sprawdzonych zespołów napędowych. W ofercie nie zabraknie wersji benzynowych oraz wysokoprężnych.

Citroen C4 (2021)
Citroen C4 (2021)

Citroen e-C4 będzie piątym zelektryfikowanym modelem zaprezentowanym w tym roku przez Citroena. Nie wiadomo, jaki silnik elektryczny trafi pod maskę najnowszego Citroena C4, ale według naszych źródeł akumulator będzie miał pojemność około 50 kWh, który pozwoli na przejechanie ponad 300 kilometrów.

Citroen e-C4 (2021)
Citroen e-C4 (2021)

Nie będzie dla nas zaskoczeniem zastosowanie napędu z niedawno zaprezentowanego Citroen e-SpaceTourer. Dla przypomnienia, elektryczny model dostawczy korzysta z jednostki elektrycznej o mocy 136 koni mechanicznych. Citroen e-SpaceTourer opcjonalnie (na wybranych rynkach) oferowany jest z baterią o pojemności 75 kWh, która pozwala na zasięg elektryczny do 330 kilometrów według WLTP.

> Citroen e-SpaceTourer – informacje, dane techniczne, zdjęcia

Nowy Citroen C4 wciąż jest hatchbackiem, ale kilkoma sztuczkami stylistycznymi Francuzi uzyskali „efekt crossovera”. Zdecydowanie trudniej będzie nazywać C4 bezpośrednim rywalem Volkswagena Golfa czy Forda Focusa.

Citroen e-C4 (2021)
Citroen e-C4 (2021)

Tymczasem wnętrze na prosty, ale nowoczesny układ z dwoma wyświetlaczami. Na pokładzie znajduje się wiele systemów bezpieczeństwa oraz gadżetów w postaci m.in. bezprzewodowej stacji ładującej czy wyświetlacza head-up.

Citroen C4 (2021)
Citroen C4 (2021) – wnętrze

Nowe Citroeny C4 i e-C4 zostaną oficjalnie zaprezentowane 30 czerwca. Wtedy też będziemy więcej na temat obu modeli.