Nowe BMW M4 (G22): tak może wyglądać „eMka” z ogromnymi nerkami

Wygląd nowego BMW serii 4 Coupe (2021) od wczoraj nie jest dla nas tajemnicą i niezależnie od tego, jakie komentarze pojawiają się na temat stylistyki nowego modelu, bawarskie coupe wygląda tak jak wygląda i nic tego nie może zmienić.

Cała nasza uwaga przenosi się na najbardziej hardkorowy model M4. Obecnie najmocniejszy dostępny wariant to M440i xDrive Coupe, który generuje 374 koni mechanicznych (+11 koni mechanicznych dzięki technologii mild hybrid). Włodarze BMW zdążyli już jednak potwierdzić, że premiera nowej generacji modelu M4 to tylko kwestia czasu.

> Nowe BMW serii 4 Coupe 2021 (G22): ogromne nerki stały się faktem

Niezależny projektant motoryzacyjny X-Tomi Design opublikował rendering, który pokazuje możliwy wygląd nowego BMW M4 (G22). Auto na zdjęciach zostało pomalowane niebieskim kolorem, charakterystycznym dla modeli M. Całość stoi również na zdecydowanie większych kołach, które skrywają potężne tarcze hamulcowe.

> Nowe BMW serii 5 2021 po liftingu oficjalnie: w ofercie mocna hybryda typu plug-in (PHEV)

Biorąc pod uwagę fakt, że wersja M440i xDrive Coupe będzie dostępna dopiero w marcu 2021 roku, najmocniejszy wariant M4 też powinien trafić do salonów w drugim lub trzecim kwartale 2021 roku. Pod maską spodziewamy się sześciocylindrowego silnika o mocy przynajmniej 500 koni mechanicznych. Wiadomo, że M4 będzie dostępne z napędem na wszystkie koła, jednak wszelkie szczegóły w tej sprawie są na razie mocno ograniczone.

> BMW M2 poważnie zagrożone: jesienią prawdopodobnie koniec produkcji modelu F87