Nowe 22-calowe koła do Porsche Taycan od TechArt: inżynierowie pracują nad napędem elektrycznym

Tuning w ostatnim czasie coraz częściej dotyczy modeli elektrycznych, co nie jest niczym dziwnym, biorąc pod uwagę fakt coraz większą popularności samochodów z takim napędem. Firma tuningowa TechArt, która do tej pory zajmowała się głównie supersamochodami z potężnymi mechanicznymi jednostkami napędowymi, zaprezentowała pakiet dedykowany Porsche Taycan.

Inżynierowie firmy TechArt w pierwszym etapie tuningu proponują jedynie komplet nowych lżejszych 22-calowych kół w różnych kolorach (zgodnie z życzeniem klienta). W przyszłości oferta zostanie uzupełniona o elementy wykonane z włókna węglowego, a także masywny spojler z tyłu.

> Porsche Taycan Turbo: pakiet stylistyczny SportDesign z włókna węglowego (zdjęcia)

Porsche Taycan TechArt
Porsche Taycan TechArt
Porsche Taycan TechArt
Porsche Taycan TechArt: 22-calowe koła
Porsche Taycan TechArt
Porsche Taycan TechArt

Elektryczne Porsche w najmocniejszej wersji Taycan Turbo S generuje 761 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 2,8 sekundy. Specjaliści TechArt przyznali, że pracują nad ulepszeniem napędu elektrycznego. Szczegóły w tej sprawie są mocno ograniczone, ale być może uda im się uzyskać więcej koni mechanicznych, co będzie skutkowało lepszymi osiągami. Istnieje również możliwość wprowadzenia innego „dźwięku” samochodu, ponieważ zgodnie z przepisami, przy niskich prędkościach modele elektryczne muszą wytwarzać dźwięk, który będzie ostrzegał pieszych przed nadjeżdżającym pojazdem.

> Porsche Taycan w kolorze najbardziej prestiżowego smartfona Apple

Porsche Taycan TechArt
Porsche Taycan TechArt