Nowa Toyota GR Supra od Liberty Walk: może tak wyglądać za niecałe 60 tysięcy złotych

Japońska firma tuningowa Liberty Walk słynie z szalonych przeróbek modeli samochodów. Na warsztat inżynierów wjechała ostatnio nowa Toyota GR Supra. Panowie popatrzyli, pomyśleli, podłubali i wreszcie zaprezentowali własną wizję GR Supry.

Zestaw stylistyczny składa się przede wszystkim z ogromnego tylnego spojlera, ale w oczy rzucają się również bardzo poszerzone nadkola. Pokonywanie jakichkolwiek nierówności drogowych może być bardzo uciążliwe dla Supry od Liberty Walk, ponieważ dodatkowy przedni spojler został zamontowany blisko ziemi i jest wysunięty kilka centymetrów w przód. W tym samym klimacie wykonano także progi.

Toyota GR Supra Liberty Walk
Toyota GR Supra Liberty Walk

Program tuningowy od Liberty Walk składa się z kilku etapów, każdy ma swoją cenę. Najtańszy pakiet został wyceniony na 14.850 dolarów (w przeliczeniu około 58 tysięcy złotych) i obejmuje wszystkie podane modyfikacje, ale elementy będą wykonane z plastiku wzmacnianego szklanym włóknem. Za 15.950 dolarów tuner proponuje materiały z plastiku, ale tym razem wzmacnianego włóknem węglowym.

> Manhart Supra GR 450: ogromny wzrost mocy po tuningu

Toyota GR Supra Liberty Walk
Toyota GR Supra Liberty Walk

Jeśli klient zechce dołożyć kolejne 2 tysiące dolarów (17.930 dolarów) jego egzemplarz otrzyma specjalną maskę, która doskonale komponuje się z pozostałym przeróbkami. Ta sama możliwość wzmacniana włóknem węglowym to już koszt 19.030 dolarów, czyli w przeliczeniu około 75 tysięcy złotych.

Toyota GR Supra Liberty Walk
Toyota GR Supra Liberty Walk

Toyota Supra chowa pod maską silnik o pojemności 3.0 l i mocy 340 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,3 sekundy. Warto jednak przypomnieć, że w ofercie od niedawna istnieje słabszy wariant GR Supry wyceniony na nieco ponad 200 tysięcy złotych. Toyota GR Supra z jednostką napędową o pojemności 2.0 l generuje 258 koni mechanicznych i jest sporo wolniejsza od wariantu 340-konnego, ale producent zapewnia wiele frajdy z jazdy.

> Ile kosztuje nowa Toyota GR Supra ze słabszym silnikiem 2.0 258 KM? (polski cennik)